Qui som 

Aquest portal presenta les activitats del Grup de Recerca Ensenyament i Aprenentatge Virtual (GREAV) de la Universitat de Barcelona. És un grup consolidat en el Pla d'Investigació de Catalunya, des de 1994.


El grup investiga el camp de les noves formes emergents de l'ensenyament i de l'aprenentatge en els entorns digitals. Per a aconseguir-ho, hi ha dues línies d'indagació que agrupen els diversos projectes. D'una banda, l'estudi i la redefinició de les alfabetitzacions digitals i els múltiples fenòmens que constitueixen l'aprenentatge virtual, incloent el disseny d'entorns virtuals tant per a l'educació superior com per a l'educació secundària. I, d'altra banda, el desenvolupament d'eines cognitives, especialment orientades a  l’ensenyament i aprenentatge a distància.


Hem inclòs en aquest portal enllaços a altres grups en els què participen alguns membres del GREAV, tals com un Grup d'Innovació Docent i l'Observatori de l'Educació Digital, ambdòs de la Universitat de Barcelona.


MEMBRES


Investigadors

José Luis Rodríguez Illera (Coordinador): jlrodriguez@ub.edu

Anna Trifonova*: trifonova@ub.edu 

Cristina Galván Fernández: cgalvan@ub.edu 

Francesc Martínez Olmo: fmartinezo@ub.edu

Frederique Frossard*:  frederique.frossard@ub.edu

Gemma Aguado Román: gaguado@ub.edu

Joaquim Giménez Rodríguez: quimgimenez@ub.edu

Jordi Quintana Albalat: jordi.quintana@ub.edu

Marc Fuertes Alpiste: marcfuertes@ub.edu

María José Rubio Hurtado: mjrubio@ub.edu

Mario Barajas Frutos: mbarajas@ub.edu

Vicenç Font Moll: vfont@ub.edu  

Yuli Marsela Vanegas Muñoz*:  ymvanegas@ub.edu  


Col·laborador

Gloria Londoño Monroy: doctoranda Universitat de Barcelona, Facultat de Pedagogia, Programa Multimèdia Educatiu  / becària GREAV

Katerina Kikis Papadakis: Institute of Applied and Computational Mathematics, Foundation for Research and Technology-Hellas, Grècia

MIguel Herreros*: Institut Marina, La Llagosta, Barcelona  

Mónica Tatiana Kaechele Obreque: Universidad Católica de Temuco, Chile

Norma Violeta Rubio Goycochea: Pontificia Universidad Católica del Perú

Pierpaolo Limone, Università di Foggia, ERID LAB, Italia


* Alta en procés en AGAUR

Grup de Recerca Ensenyament i Aprenentatge Virtual, Universitat de Barcelona, 2011